انواع کاغذ دیواری از نظر جنس و متریال

در بازار امروز محصولات دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری ها حرف جدی و اساسی برای زدن دارند.این محصولات حتی توانسته اند خود را جایگزین اصلی رنگ های روغنی و پلاستیک نمایند و فضاهای گوناگونی را به مدل های مختلف تغییر دهند.کاغذ دیواری ها دارای انواع گوناگونی می باشند.

امروزه دیگر کاغذ دیواری های مورد استفاده در خانه ها صرفاً به کاغذ دیواری طرح گلدار محدود نمی شود. اگر این طرح های کلیشه ای کاغذ دیواری دیگر برای شما جذابیتی ندارد. لازم است بدانید که دنیای جدیدی از طرح های کاغذ دیواری با ظاهر و جنس متفاوت وارد متریال دکوراسیون داخلی شده است که حتما رضایت شما را جلب می کند.در این مطلب نظر شما را به انواع کاغذ دیواری جلب مینماییم.

انواع کاغذ دیواری

1) کاغذ دیواری نقش برجسته ( کاغذ دیواری فومی ) :

برای پوشاندن دیوارهای معیوب عالی هستند، منظور دیوارهایی که دارای ترک های مشخص و یا سطوح ناهموار می باشند.البته پیشنهاد می شود دیوار مورد نظر در ابتدا زیر سازی شده و سپس کاغذ دیواری روی آن نصب گردد.در بازار برخی از این کاغذدیواری های نقش برجسته به عنوان کاغذ دیواری های طرح برجسته قابل رنگ آمیزی نیز شناخته می شوند. این ها قابلیت تمیز کردن و نصب ساده‌ای دارند.

2) کاغذ دیواری پارچه ای :

این کاغذ دیواری که زمینه پارچه ای دارد جز کاغذ دیواری های لوکس به شمار می رود. ، تمیز کردن آن سخت است و گردو غبار سریعتر از انواع دیگر کاغذدیواری روی آن مینشیند. نصب آن نیز سخت تر است اما می‌تواند بافت زیبا و جلوه منحصر به فردی به اتاق شما ببخشد. همچنین ظاهر امروزی تری دارد. در ضمن برای چسباندن این نوع از کاغذ دیواری نیاز به استفاده از چسب بی رنگ خاصی دارید.

کاغذ دیواری مخملی :

این طرح کاغذ دیواری شامل پایه کاغذی یا وینیلی است که دارای نقش‌های ساخته شده از طرح های برجسته مخمل مانند می‌باشند. در واقع در بازار ایران به کاغذ دیواری مخملی شناخته می شود. زیبایی‌های ظریف و پر از جزئیات این کاغذدیواری ها می توانند به کانون توجه اتاق شما تبدیل شوند، با این حال همه انواع این کاغذ دیواری قابل شستشو نبوده و تمیز کردن و نصب سختی دارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *